اخذ بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بین الملی از جمله موضوعات مورد علاقه برای ادامه تحصیل در آمریکا بوده و هست دانشجویان بین المللی علاقه بسیار زیادی به استفاده از بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی در آمریکا دارند تا از امتیاز و شرایط تحصیلات رایگان در آمریکا استفاده کنند و با اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی جهت تحصیل در آمریکا برای مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری تحصیلات بدون دغدغه و مشکل را داشته باشند.

بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی بر اساس رشته تحصیلی، مقطع، دانشگاه و حتی ایالت نیز متفاوت است و مطالعه و بررسی دقیقی را می طلبد. آگاهی از انواع بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه اولین قدم در راستای اخذ بورسیه است تا با بررسی دقیق بتوان بهترین گزینه را به دانشجویان معرفی کرد. دانشجویانی موفق به دریافت بورسیه از دانشگاه های آمریکا می شوند که مدارک و سطح علمی نسبتا بالایی داشته باشند، معدل بیشترین تاثیر را در اخذ بورسیه دارد که برای دانشحویان ایرانی معمولا می بایست دارای حداقل معدل 16 و نمره آزمون زبان در سطح پیشرفته داشته باشند تا بتوانند بخشی از هزینه های تحصیل خود را از طریق اخذ بورسیه تامین نمایند.

مدارک زبان به تنهایی تاثیری زیادی در اخذ بورسیه ندارد ولی بخش مهمی از پروسه گرفتن بورسیه می باشد که می بایست دارای حداقل نمره تافل با امتیاز 79، آیلتس 6.5 به بالا باشد. اخذ بورسیه در مقطع لیسانس در آمریکا نسبت به فوق لیسانس و دکترا از لحاظ کمی در سطح پایین تری قرار دارد و شانس اخذ کمک هزینه های تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکترا به دلیل وجود گزینه های متنوع بیشتر است. حضور در مسابقات علمی جهانی، ثبت اختراع جهانی مرتبط با رشته تحصیلی، مقالات ISI نیز تاثیر ویژه ای در اخذ بورسیه دارد.

بطور کلی برای اخذ بورسیه تحصیلی می بایست استعداد خود را با ارائه مدارک معتبر اثبات نمائید تا از کمک هزینه های تحصیلی برخوردار شوید.

بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس: در صورتیکه متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های آمریکا هستید مدارک خود را به شرح زیر آماده سازی نمائید:

 • دیپلم و پیش دانشگاهی با حداقل معدل 16
 • مدرک تافل با نمره 79 یا مدرک آیلتس 6.5

با شرایط فوق، میتوانیم از 30 تا 80 درصد شهریه شما را از طریق اخذ بورسیه در تعدادی از دانشگاه های آمریکا تامین کنیم.

در صورتیکه متقاضی اخذ بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی بیشتری در مقطع لیسانس هستید مدارک خود را به شرح زیر آماده سازی کنید:

 • معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر کدام بالای 18
 • حداقل نمره تافل 100
 • مدرک SAT با حداقل نمره 1050
 • بدون گپ تحصیلی

پذیرش لیسانس به دکتری همراه با بورسیه تحصیلی:

در صورتیکه دارای سابقه پژوهشی قوی هستید و حداقل چندین مقاله با اعتبار ISI دارید می توانید مستقیما از دوره لیسانس، پذیرش دکترا بگیرید و از امتیاز کمک هزینه های تحصیلی نیز بهرمند شوید. اخذ پذیرش مستقیم دکتری برای دانشجویان ممتاز با سابقه علمی پژوهشی قوی و نمرات عالی امکان پذیر است در این حالت به راحتی قادر خواهید بود از بورسیه تحصیلی، کمک هزینه ها شامل، بورسیه های تحصیلی بصورت Award، فرصت مطالعاتی و بورس تحقیقاتی، Teaching Assistant، Research Assistant می شود استفاده نمایند.

در صورتیکه اهل امور تحقیقاتی و پژوهشی نیستید بهتر است این گزینه را از برنامه خود حذف کنید چرا که فشار درس و تحقیقات برای دانشجویان لیسانس به دکتری به مراتب بیشتر از لیسانس به فوق لیسانس است. تعداد واحدها و دروس در زمان پذیرش مستقیم به دکتری نسبت به پذیرش غیر مستقیم تفاوتی ندارد و به دلیل داشتن بخش تحقیقاتی همزمان با دروس فوق لیسانس تلاش بیشتری را می طلبد.

بورسیه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکتری:

اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکتری به دلیل تقاضای فراوان نسبتا دشوار ولی شدنی است. وجود گزینه های متنوع در کمک هزینه های تحصیل در مقطع Graduate می تواند برای شما نوید بخش باشد. دانشگاه ممتاز آمریکا مانند هاروارد نیز شرایط مشابهی دارند ولی داشتن یک ایده علمی نو (در سطح جهانی) و پروپوزال قوی شانس شما را به شدت افزایش می دهد.

در صورتیکه متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی به صورت Award هستید مدارک خود به شرح آماده کنید:

 • ایده های علمی و تحقیقاتی
 • رزومه كاري و تحصيلي تحقیقاتی
 • حداقل معدل 14 لیسانس و 15 برای فوق لیسانس
 • مقالات علمی پژوهشی معتبر منتشر شده در ژورنال های داخلی و خارجی بالاخص ISI
 • نمره GRE با رنک حداقل 70%
 • در صورتیکه شرایط امکان فراهم نمودن موارد فوق را ندارید دلسرد نشوید هنوز فرصت های مناسبی باقی مانده است برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری گزینه های دیگری برای اخذ کمک هزینه های تحصیلی وجود دارد که نیازمند داشتن سابقه علمی و پژوهشی قوی نیست و با شرایط متوسط نیز می توانید از آن بهرمند شوید همچنین در صورت نداشتن سابقه تحصیلی مناسب پس از حداقل 1 سال و کسب نمرات بالا می توانید برای اخذ کمک هزینه های تحصیلی اقدام کنید.
 • انواع بورسیه و کمک هزینه تحصیلی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

امکان سنجی پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور

در صورتی که علاقمند به بررسی شرایط تحصیلی و میزان شانس برای موفقیت در پروسه پذیرش می باشید می توانید قبل از هرگونه اقدامی از خدمات امکان سنجی سایت بهره مند شوید. مشاورین با تجربه ما پس از بررسی دقیق شرایط متقاضی، بهترین گزینه قابل اقدام را به اطلاع شما خواهند رسانید

فرم امکان سنجی رایگان مدارک

درباره ما

مجموعه پرتال اخذ ویزا و خدمات اعزام دانشجو، با سابقه چندین ساله در امر اخذ پذیرش دانشجویی و اخذ ویزا برای هموطنان عزیز، خدمت رسانی می کند. از بنیادی ترین اهداف این مجموعه خدمت رسانی به جوانان این مرز و بوم و کمک به پیشرفت ایشان و کمک به پیشرفت جامعه خود، می باشد.

تماس با ما

پرتال خدمات اعزام دانشجو با چندین سال سابقه ارائه خدمات پذیرش تحصیلی و اپلای

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

| 09387676266| | 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Cyan Green Orange

Body

Background Color
Text Color

Background

Patterns for Layour Style: Boxed
Layout Style
Select menu